Analiza kolorystyczna to nic innego, jak dopasowanie barw do kolorystyki twarzy w taki sposób, aby podkreślić jej naturalne piękno. Polega na przykładaniu pojedynczych płacht materiału o jednolitym natężeniu koloru, bo tylko wtedy jednoznacznie można określić, czy dany odcień z twarzą współgra czy też nie. I tylko wtedy Wy również te zmiany na twarzy możecie zaobserwować.

Jako kolorysta i osobista stylistka, analizę kolorystyczną przeprowadzam z uwzględnieniem poniższych zasad:

  • W swojej pracy stosuję wyłącznie materiałowe chusty o mocno zróżnicowanej kolorystyce, a analizy wykonuję w swoim studio w Gliwicach, gdzie panują odpowiednie warunki. Bo wiem, że wystarczy niewłaściwe oświetlenie, a wynik analizy będzie zupełnie przekłamany.
  • Z powodów wyżej opisanych nie wykonuję analiz on-line. Bo jeśli inwestujecie już w analizę kolorystyczną chcę, żeby była wykonana wiarygodnie. I zależy mi, żebyście nie tylko uwierzyli, ale też sami zobaczyli, jak bardzo kolory mogą zmienić wygląd twarzy.
  • Wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu oceny typów kolorystycznych nauczyło mnie, że prosty podział na typy zimne i cieple jest wystarczający, aby dobrać odpowiedną kolorystykę. I nieporównywalnie łatwiejszy do zastosowania w praktyce. Bo opierając się na podziale na 12 typów kolorystycznych, czy ostatnio coraz popularniejszym – na 16 typów urody, bardzo trudno jest znaleźć w sklepach dedykowane odcienie. A uwierzcie mi, o ile temperatura koloru jest zachowana, drobne różnice w odcieniu żadnej urodzie nie wyrządzą krzywdy.
  • Żeby analiza kolorystyczna nie była tylko pogadanką, po każdej analizie przygotowuję dla Was indywidualną paletę kolorystyczną. To niewielkich rozmiarów wachlarz zawierający dokładnie te kolory, które wytypowaliśmy podczas analizy. Paleta jest zapakowana w futeralik, dzięki czemu zawsze możecie ją mieć przy sobie. I jest niesamowicie pomocna przy zakupach czy przeglądzie szafy, bo przykładając odpowiedni kolor do ubrania od razu wiecie, czy to Wasz kolor. Paletę przygotowuję i wysyłam ją do Was do 7 dni od spotkania
  • Równie istotny co kolor, jest kontrast twarzy. I to, jak znosi ciemniejsze odcienie. Dlatego podczas każdej analizy oceniam również i te cechy.
  • Z Waszych wypowiedzi wiem, że trudności sprawiają Wam połączenia barw. A to, jak budujemy z kolorów stylizacje jest niemal tak istotne, jak temperatura koloru. Dlatego podczas całego spotkania pokazuję przykładowe zestawienia obserwując równocześnie, które z nich najbardziej się Wam spodobają. Bo wybierając kolory do stylizacji, tak naprawdę manifestujecie swoją osobowość. 
  • Na zakończenie sesji podsumowuję wszystkie informacje i (biorąc pod uwagę również Wasze upodobania) sugeruję, które z kolorów będą dla Was najlepsze na bazę, które sprawdzą się jako kolory uzupełniające, a które są dla Was unikalne i w sposób wyjątkowy podkreślają Waszą urodę.

Aby poprawnie wykonać analizę, przed jej wykonaniem proszę:

  • Nie opalać twarzy się na kilka dni wcześniej
  • Twarz pozostawić bez makijażu (lub zmyć go najpóźniej 2h przed spotkaniem)
  • Ubrać się w neutralne (niezbyt nasycone kolorystycznie) ubrania.

Analiza kolorystyczna trwa około 2h. Cały ten czas rozmawiam z Wami, pytam o odczucia i upodobania. I o ile na początku to głównie ja komentuję i pokazuję najlepszą opcję, pod koniec sesji Wy sami już potraficie zaobserwować zmiany na twarzy wywołane grą kolorów.

Cena usługi (analiza kolorystyczna z paletą): 450 PLN

Opłaty za usługi stylizacji przyjmuję tylko w formie przelewu bankowego na wskazany przeze mnie numer rachunku. W tytule przelewu proszę podać nazwę usługi.

Close Menu