Analiza kolorystyczna to nic innego, jak dopasowanie barw do kolorystyki twarzy w taki sposób, aby podkreślić jej naturalne piękno. Polega na przykładaniu pojedynczych płacht materiału o jednolitym natężeniu koloru, bo tylko wtedy jednoznacznie można określić, czy dany odcień z twarzą współgra czy też nie. I tylko wtedy Wy również te zmiany na twarzy możecie zaobserwować.

Jako kolorysta i osobista stylistka, analizę kolorystyczną przeprowadzam z uwzględnieniem poniższych zasad:

 • W swojej pracy stosuję wyłącznie materiałowe chusty o mocno zróżnicowanej kolorystyce, a analizy wykonuję w swoim studio w Gliwicach, gdzie panują odpowiednie warunki. Bo wiem, że wystarczy niewłaściwe oświetlenie, a wynik analizy będzie zupełnie przekłamany.
 • Z powodów wyżej opisanych nie wykonuję analiz on-line. Bo jeśli inwestujecie już w analizę kolorystyczną chcę, żeby była wykonana wiarygodnie. I zależy mi, żebyście nie tylko uwierzyli, ale też sami zobaczyli, jak bardzo kolory mogą zmienić wygląd twarzy.
 • Wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu oceny typów kolorystycznych nauczyło mnie, że prosty podział na typy zimne i cieple jest wystarczający, aby dobrać odpowiedną kolorystykę. I nieporównywalnie łatwiejszy do zastosowania w praktyce. Bo opierając się na podziale na 12 typów kolorystycznych, czy ostatnio coraz popularniejszym – na 16 typów urody, bardzo trudno jest znaleźć w sklepach dedykowane odcienie. A uwierzcie mi, o ile temperatura koloru jest zachowana, drobne różnice w odcieniu żadnej urodzie nie wyrządzą krzywdy.
 • Równie istotny co kolor, jest kontrast twarzy. I to, jak znosi ciemniejsze odcienie. Dlatego podczas każdej analizy oceniam również i te cechy.
 • Z Waszych wypowiedzi wiem, że trudności sprawiają Wam połączenia barw. A to, jak budujemy z kolorów stylizacje jest niemal tak istotne, jak temperatura koloru. Dlatego podczas całego spotkania pokazuję przykładowe zestawienia obserwując równocześnie, które z nich najbardziej się Wam spodobają. Bo wybierając kolory do stylizacji, tak naprawdę manifestujecie swoją osobowość. 
 • Na zakończenie sesji zbieram wszystkie informacje i (biorąc pod uwagę również Wasze upodobania) sugeruję, które z kolorów będą dla Was najlepsze na bazę, które sprawdzą się jako kolory uzupełniające, a które są dla Was unikalne i w sposób wyjątkowy podkreślają Waszą urodę.
 • Żeby analiza kolorystyczna nie była tylko pogadanką, po każdym spotkaniu przygotowuję dla Was paletę kolorystyczną. To niewielkich rozmiarów wachlarz zawierający kolory, które wytypowaliśmy podczas analizy. Bo u mnie paleta to nie gotowy- komercyjny produkt, który kupicie w internecie, ale indywidualnie przygotowany wzornik Waszych kolorów. Paleta jest zapakowana w futeralik, dzięki czemu zawsze możecie ją mieć przy sobie. I jest niesamowicie pomocna przy zakupach czy przeglądzie szafy, bo przykładając odpowiedni kartonik do ubrania od razu wiecie, czy to Wasz kolor. Paletę przygotowuję i wysyłam ją do Was do 7 dni od spotkania
 • Abyście w każdym momencie mogli wrócić do przekazanych informacji, po spotkaniu wysyłam Wam podsumowanie sesji w postaci pliku pdf. Zawiera informacje, które uzyskałyście na sesji: Wasz typ kolorystyczny, kontrast oraz sugerowany przeze mnie dobór bazy i kolorów uzupełniających. Plik zawiera również specjalnie dla Was przygotowaną, indywidualną wizualizację kolorystyczną, która pomoże Wam budować najlepsze zestawienia.

Aby poprawnie wykonać analizę, przed jej wykonaniem proszę:

 • Nie opalać twarzy się na kilka dni wcześniej
 • Twarz pozostawić bez makijażu (lub zmyć go najpóźniej 2h przed spotkaniem)
 • Ubrać się w neutralne (niezbyt nasycone kolorystycznie) ubrania.

Analiza kolorystyczna trwa około 2h. Cały ten czas rozmawiam z Wami, pytam o odczucia i upodobania. I o ile na początku to głównie ja komentuję i pokazuję najlepszą opcję, pod koniec sesji Wy sami już potraficie zaobserwować zmiany na twarzy wywołane grą kolorów.

A jeśli wiedzę w temacie swojego ubioru chcecie uzupełnić, zapraszam na pakiet Analizy kolorystyczno -sylwetkowej (szczegóły tutaj) lub Stylizację od podstaw (szczegóły tutaj).

Zachęcam do zapoznania się z moim profilem w mediach społecznościowych, gdzie prezentuję efekty swojej pracy. Dzięki temu będziecie wiedzieć jak pracuję, jakie jest moje poczucie estetyki i jakie materiały przygotowuję swoim klientom.

Cena usługi (analiza kolorystyczna z paletą oraz indywidualnym opracowaniem kolorystycznym): 600 PLN

Opłaty za usługi stylizacji przyjmuję tylko w formie przelewu bankowego na wskazany przeze mnie numer rachunku. W tytule przelewu proszę podać nazwę usługi.

Close Menu