Analiza kolorystyczna to moja ulubiona usługa. I choć zdania na jej temat są podzielone, prawda jest taka, że w jednych kolorach wyglądamy dobrze, a w innych już niekoniecznie. I nie ma znaczenia, w jakim systemie oceny analiza jest wykonywana – jej cel jest jeden – dopasować najlepszą paletę barw do naszego typu urody. To, co lubię w niej najbardziej to jak rozkwitacie, widząc siebie w kolorach. I kiedy mówicie „wyglądam świetnie, ale sama nigdy do tego bym nie doszła”.

Obserwując klientów, plus to, w jakim systemie zostałam wyszkolona utwierdza mnie w przekonaniu, że najbardziej trafiony jest model „ciepły typ urody” – „chłodny typ urody”. I taki właśnie stosuję.

Jako kolorysta i osobista stylistka, analizę kolorystyczną przeprowadzam w następujący sposób:

  • Używam 124 chust o różnych kolorach i odcieniach. Każdą chustę przykładam do twarzy i obserwuję, jak zmienia wygląd klienta – czy niweluje niedoskonałości skóry, objawy zmęczenia, czy wręcz je podkreśla.
  • Analizę wykonuję tylko w swoim studio, w centrum Gliwic, ponieważ wiem, że warunki tam panujące są odpowiednie a wynik analizy wiarygodny.
  • Pamięć jest ulotna, więc dla każdego klienta przygotowuję indywidualną paletę kolorystyczną, złożoną z  30-40 kolorów. Paleta jest w postaci składanego wachlarzyka, jest wiernym odwzorowaniem chust, których używam do analiz i stanowi element niezbędny przy samodzielnych zakupach. Jest niewielkich rozmiarów i klientkom zalecam zawsze mieć ją przy sobie w torebce! Paletę zwykle przygotowuję w ciągu tygodnia od dnia analizy.
  • Podczas analizy nie tylko pokazuję jakie kolory są odpowiednie, ale też jak je ze sobą połączyć żeby osiągnąć najlepszy efekt.
  • Wykonując analizę i pokazując najlepsze połączenia kolorystyczne, biorę pod uwagę kolor cery, kolor włosów, wygląd i oprawę oczu (kolor tęczówki i białka), kolor zębów. I najważniejsze, uwzględniam też charakter, miejsce pracy i osobowość klienta.

Aby analiza kolorystyczna była przeprowadzona prawidłowo należy:

  • wykonywać ją tylko w świetle dziennym, kiedy cała twarz jest równomiernie oświetlona,
  • nie opalać się na kilka dni przed wykonaniem analizy,
  • twarz powinna być bez makijażu (najlepiej też nie usuwać go tuż przed analizą, ponieważ zaczerwienienie po demakijażu może zakłamać wynik).

Analiza kolorystyczna trwa około 2h. Cały ten czas rozmawiam z klientem, pytam o odczucia i pokazuję możliwe kombinacje kolorystyczne. I o ile na początku to głównie ja komentuję i pokazuję najlepszą opcję, pod koniec sesji klienci sami już potrafią zaobserwować zmiany na twarzy wywołane grą kolorów.

Cena usługi (analiza kolorystyczna z paletą): 450 PLN

Opłaty za usługi stylizacji przyjmuję tylko w formie przelewu bankowego na wskazany przeze mnie numer rachunku. W tytule przelewu proszę podać nazwę usługi.

Close Menu