Moja ikona stylu, królowa minimalizmu – Carolyn Bessette Kennedy

Carolyn Bessette Minimalizm
Fot. Pinterest

Pewnie niektóre z Was doskonale znają tą postać, inne może mniej. Gdyby nie jej tragiczna śmierć w 1999 roku pewnie dziś byłaby znana każdemu. Zwłaszcza teraz, kiedy minimalizm dominuje już nie tylko w modzie, ale i w sposobie życia.

Dlatego dziś przybliżam Wam postać Carolyn Bessette. Jej styl to tak zwany minimalism de luxe, czyli proste formy w dobrej jakości. Jest jedną z moich ikon stylu – może stanie się i Waszą.

Na czym polega styl Carolyn Bessette

Na prostocie. I właściwie nie potrzeba dodawać więcej. Zestawienia kolorystyczne są bardzo stonowane a fasony klasyczne i ponadczasowe. Do tego gładkie włosy, brak makijażu i delikatna biżuteria. Czyli niejeden powiedziałby – nuda. A jednak jej styl fascynuje tysiące kobiet. Dlaczego? Bo ta prostota jest piękna sama w sobie, daje wrażenie harmonii i dzięki niej zwracamy uwagę na formę, jakość tkaniny czy dopasowanie fasonu. Tu nie ma miejsca na bylejakość – wszystko musi być dopracowane i perfekcyjne.

To, co jeszcze zwraca uwagę, to to, że ubrania, które zakładała Carolyn są świetnie dopasowane do jej sylwetki. Klasyczne i długie jeansy boot cut czy lekko oversizowa koszula, to coś, co na wysokiej i szczupłej sylwetce będzie leżało idealnie. Czy pomyślałybyście, że w minimalizmie to też może mieć znaczenie? Dlatego jeśli podoba Ci się styl Carolyn, ale Twoja figura wygląda inaczej, przekuj go na swoją korzyść. Może zamiast topu z zabudowaną górą zdecyduj się na taki z dekoltem (ale nadal klasycznym i w bazowej kolorystyce), może zamiast jasnych jeansów wybierz czarne lub granatowe a szpileczki zamień na loafersy? Czyli wszystko w nurcie klasyki i minimalizmu. Bo stylem trzeba się inspirować, ale nie zawsze oznacza to skopiowanie 1:1.

I jeszcze jedno – styl Carolyn jest idealnie z nią zgrany. Widać, że jest odzwierciedleniem jej osobowości. I myślę, że właśnie to jest decydujące w postrzeganiu jej jako ikony. Bo za dobrze ubrane wcale nie są uznawane osoby poddające się trendom, ale te, których styl jest konsekwentny i w pełni oddaje faktyczne upodobania.

Jeśli potrzebujecie więcej inspiracji, popatrzcie na starsze kolekcje Calvina Kleina czy Donny Karan, albo na bieżącą kolekcję The Row.

styl Carolyn Bessette
Fot.Pinterest

Co powinna zawierać szafa osoby, która wzoruje się stylem Carolyn

Myślę, że jak najwięcej ubrań bazowych – takich jak opisałam tutaj. To mogą być różne wariacje fasonów w raczej stonowanej kolorystyce. Co jest charakterystyczne u Carolyn? Myślę że jeansy (beżowe i niebieskie), białe koszule, gładkie t-shirty, proste sukienki i dopasowane płaszcze. Do tego opaska, minimalistyczna biżuteria i sandały lub klapki – latem, a botki zimą.

styl Carolyn Bessette

Ale czy dziś styl Carolyn Bessette  wyglądałby tak samo jak ponad 20 lat temu?

Myślę, że trochę by się zmienił. Carolyn nosiła dużo czerni – czasem cała jej stylizacja była czarna. Przez wiele lat ten kolor uznawany był (i może nadal jest) za najbardziej elegancki, ale to podejście się zmienia. Dlatego myślę, że może poszłaby w strona trochę lżejszych barw 😉 Może zamiast czerni poszłaby w granat lub szarości? Może dodałaby nutkę pasteli? Na pewno postawiłaby na tą samą prostotę formy i jakość tkaniny – bo to najważniejsza cecha minimalizmu. I pewnie włączyłaby się w ruch świadomej mody. Bo tak jak minimalizm był odpowiedzią lat 90 na przepych lat 80, tak teraz naszą odpowiedzią na wyniszczenie planety powinien być powrót do harmonii i symbioza współżycia z nią.

Close Menu