Stylizacje na komunie, wesela i chrzciny – w co się NIE ubierać :)

stylizacje na komunie i wesela

O tej porze roku mam najwięcej zapytań dotyczących stylizacji na wydarzenia okolicznościowe. I nie ma się co dziwić – w końcu sezon weselno-komunijny trwa w najlepsze. Ale przekornie, nie napiszę Wam co założyć, ale czego unikać w stylizacjach na rodzinne uroczystości. Bo tak jak przy analizie kolorystycznej pokazuję, jakie kolory zdecydowanie Wam nie służą i dobrze jest ich unikać, tak samo przy ubieraniu wystarczy zrezygnować z tego, co najgorsze a wybór dokona się sam 😉

Nie zakładajcie stylizacji w kolorystyce, w której źle wyglądacie

Zgodnie z dress code, na wesela nie powinno się zakładać stylizacji w kolorze czarnym, czerwonym i białym. A ja do tego dodałabym wszystkie kolory, w których Wasza uroda prezentuje się niekorzystnie. Szczególną uwagę zwracam tu na pastele, bo słyszałam już opinie, że na wesela, chrzciny, komunie trzeba zakładać właśnie te kolory. Jeśli reprezentujecie typ urody, który wygląda w nich niekorzystnie – absolutnie się do nich nie zmuszajcie.

Możecie szukać w kolorach bardziej zgaszonych, neutralnych czy rozmytych. Ale jeśli Wasza uroda lubi mocniejsze zestawienia, nie widzę problemu, żeby z tego skorzystać. Choć tutaj trzeba być dość uważnym, bo niechcący można przekroczyć linię charakteru wydarzenia.

stylizacje na komunie i wesela
Fot. Pinterest

Nie zakładajcie stylizacji, która formą odbiega od charakteru wydarzenia

W tym temacie zawsze są dyskusje. Bo ubranie powinno wyrażać Waszą osobowość i temperament. Ale z drugiej strony warto, aby też oddawało szacunek do wydarzenia i osób biorących w nim udział. Dlatego zanim zdecydujecie się na określoną stylizację przemyślcie temat. Może bohaterowie wydarzenia to osoby, które cenią klasyczne podejście do mody i woleliby, aby goście to uszanowali? A może są otwarci w przełamywaniu konwenansów i stylizacje w różnych charakterze będą mile widziane?

Nawet jeśli okaże się, że Wasz styl jest nieco inny niż narzucony do uroczystości dress code, spróbujcie choć odrobinę się dostosować. Zawsze przecież możecie wybrać bardziej oryginalne dodatki lub ciekawe zestawienie kolorów. I w ten sposób pokazać swój styl. Bo jako gość można wyglądać świetnie niekonieczne będąc w centrum uwagi. Ono, w danym dniu, powinno być skierowane na kogoś innego.

stylizacje na komunie i wesela
Fot. Pinterest

Nie zakładajcie stylizacji, które będą miały jednorazowy charakter

Na koniec coś, na co osobiście zwracam uwagę przygotowując stylizacje dla moich klientów – staram się, żeby nie były jednorazowym wydatkiem i miały nutę indywidualizmu. Stąd też obecnie nie proponuję klientkom garniturów – a przynajmniej takich, które są bardzo klasyczne lub w sztampowych kolorach. Bo wiem, że może się okazać, ze na danym wydarzeniu większość kobiet będzie wyglądać identycznie. Nie zachęcam też do sukienek, bo to jednorazowy wydatek, który z trudnością wykorzystacie kolejny raz. A potem wisząc w szafie będą wywoływać tylko wyrzuty sumienia

stylizacje na komunie i wesela
Fot. Pinterest

Na co więc postawiłabym w nadchodzącym sezonie komunijno-weselnym

Po prostu na zestawy. To może być top i spódnica lub góra i spodnie z tego samego materiału. Stworzą świetną iluzję sukienki/kombinezonu, a wykorzystacie na wiele sposobów na co dzień.

Ostatnio coraz częściej proponuję stylizacje, które tworzą ciekawe zestawienia kolorów czy faktur. To idealnie wpasowuje się w podniosły charakter uroczystych wydarzeń i daje dużą przestrzeń na indywidualizm i oryginalność. I niezmiennie bardzo dużą uwagę zwracam na dodatki, fryzurę, makijaż i paznokcie. Bo stylizacja to nie tylko ubranie, ale całość kompozycji.

stylizacje na komunie i wesela
Fot. Pinterest
Close Menu