Jakie kolory włączyć i jak je połączyć w minimalistycznych stylizacjach (szafach kapsułowych)

kolory w minimalistycznych stylizacjach

Utarło się mówić, że w minimalistycznych stylizacjach sprawdzą się tylko neutralne kolory – biele, beże, szarości, granaty i czerń. Ale budując z klientami szafy kapsułowe czy uzupełniając garderobę zwykle sugeruję włączenie do bazy odrobiny koloru. Bo wprowadza powiew lekkości i zmienia nastawienie nie tylko do ubierania się, ale też do innego spojrzenia na świat. No i stylizacje nabierają bardziej osobistego charakteru, przez co nosząc te same rzeczy co inni, wygląda się zupełnie inaczej.

Dlatego dziś podsuwam pomysł na trzy barwy, które minimalistycznej i kapsułowej szafie dodadzą wyrafinowania absolutnie nie zmieniając jej charakteru. Jeśli odpowiednio wybierzecie odcień, pięknie połączą się zarówno z ciepłą, jak i zimną kolorystycznie bazą. Ale możecie nosić je jako blok koloru – wtedy minimalistyczną stylizację wyniesiecie na zupełnie inny poziom.

Kolor w minimalistycznych stylizacjach: niebieski

Zaczynam od niebieskiego, bo to właśnie ten kolor najczęściej wymieniacie jako ulubiony. Może Was to zdziwi, ale nie zaliczam go do barw bazowych, bo nie z każdym kolorem będzie go łatwo połączyć. Ale z bazami, zwłaszcza takimi, które mają podobną głębię i odcień, stworzą niezwykle spektakularne zestawienia

Bez wahania łączcie więc te sprane, brudne błękity z szarością – ja choćby w pokazie Fendi na wiosnę/lato 2023. Z beżami i brązami polubią się niebieskości fiołkowe oraz te, które mają w sobie odrobinę żółtego. Późniejszą wiosną i latem połączcie niebieski z bielą. A na rozmowę kwalifikacyjną ubierzcie go z granatem, bo podziała na podświadomość tak, że nikt nie zakwestionuje Waszych kompetencji.

kolory w minimalistycznych stylizacjach
Fot. Pinterest

Kolor w minimalistycznych stylizacjach – żółty

Nie byłabym sobą, gdybym na wiosnę nie wspominała o żółtym. I choć, w przeciwieństwie do niebieskiego, zwykle nie przepadacie za tym kolorem, ja uważam, że nie ma lepszego dawcy energii.

Trzeba jednak podkreślić, że niewłaściwy odcień może niekorzystnie wpłynąć na twarz. Stąd warto sprawdzić, który będzie pasował do Was najlepiej. Jeśli nie potraficie sami tego określić, po prostu odsuńcie go od głowy lub dodajcie w akcesoriach – to w zupełności wystarczy.

Ja, a jestem zimnym typem urody, wprost uwielbiam połączenie żółtego z szarością, choć często zestawiam go również z granatem albo z bielą (i srebrnymi dodatkami). Z kolei ciepłe typy kolorystyczne, żółty połączą z odcieniami śmietankowymi, petrolem, karmelowymi odcieniami beżu czy brązem.

A jeśli lubicie denim, śmiało dodajcie do niego właśnie kropelkę żółtego – zobaczycie jak oba te kolory podbiją się nawzajem.

kolory w minimalistycznych stylizacjach
Fot. Pinterest

Kolor w minimalistycznych stylizacjach – zielony

I na koniec zielony – bo kiedy szaro na zewnątrz tak bardzo nam go brakuje. Włączcie więc i ten kolor w stylizacje.

Jeśli chcecie pogłębić wrażenie prostoty, lepiej żeby odcienie zieleni miały bardziej przygaszony charakter. To mogą być delikatne mięty czy tonacje sosnowe (dla chłodnych typów kolorystycznych) albo ziemiste lub ozłocone zielenie dla tych cieplejszych. Pięknie też wygląda odcień szałwiowy – tym bardziej, że odpowiednio zestawiony, podkreśli urodę niemal u każdego.

Noście je z neutralami – biel, szarość, granat czy brąz świetnie się do tego nadadzą. Ale nie bójcie się zbudować z nich pięknych monochromatycznych zestawień, bo to w nieoczywisty sposób podkreśli minimalizm każdej stylizacji.

kolory w minimalistycznych stylizacjach
Fot. Pinterest
Close Menu