Stylistka wyjaśnia – czym jest styl sportowy

styl sportowy

Jakiś czas temu rozpoczęłam cykl dotyczący stylu, bo to on dyktuje nam sposób ubierania się i sprawia, że dobrze czujemy się w tym, co nosimy. W ten sposób chciałam też Was zachęcić do nie poprzestania na analizie sylwetki i analizie kolorystycznej – ale tez spróbowania zanalizowania siebie, swoich potrzeb. Dlatego dziś wracam do tematu i spróbuję przedstawić Wam kolejny rodzaj stylu, który w czasie pandemii na pewno jest bliski każdej z nas – do stylu sportowego 😉

Czym jest styl sportowy

Styl sportowy jest stylem, który stawia przede wszystkim na wygodę. I chyba nie ma nikogo, kto nie miałby elementów stylu sportowego w swojej szafie. Tym bardziej, że moda w coraz większym stopniu stawia na komfort. Ale nie mylcie stylu sportowego ze stylem z siłowni czy klubu fitness. Ubrania mają być po prostu z miękkich i przyjemnych tkanin. Mają być przyjemne w noszeniu, nie krepować ruchów i sprawiać ogólne wrażenie zwyczajnych, ale ponadczasowych. Dlatego nie każda rzecz, którą założymy do ćwiczeń nada się na wyjście na ulicę.

styl sportowy przykłady
Fot. Pinterest

Baza w stylu sportowym

Baza w stylu sportowym opiera się na dzianinie. Stąd pojawia się tutaj przede wszystkim t-shirt, bluza z kapturem, sportowe spodnie (te dłuższe i te krótsze) ale też jeansy. Jeśli czujecie, że to własnie sportowe ubrania stanowią główny trzon Waszej szafy, idźcie również w bomberki, jeansowe katany, puchowe kurtki czy płaszcze. Pamiętajcie, każdy inny styl świetnie skomponuje się z bazą sportową. Dlatego korzystajcie z niego nawet gdy Wasz główny trend jest inny. W ten sposób zapewnicie sobie luz i komfort noszenia nie zatracając swojej osobowości – bo baza sportowa jest bardzo neutralna. A w sytuacjach takich jak teraz, kiedy jesteśmy w domach i potrzebujemy czuć się swojsko, zawsze będziecie miały się w co ubrać 😉

baza w stylu sportowym
Fot. Materiały prasowe

Dodatki w stylu sportowym

Oczywiście zaczynam od butów, bo trampki i sneakersy zdominowały nasze ulice 😉 Do tego torebka – nerka, noszona niekoniecznie na pasie, ale też założona na skos czy na plecy. To chyba najbardziej podstawowe dodatki w stylu sportowym. Ale możecie sięgnąć również po okulary przeciwsłoneczne, zegarki na gumowych paskach, kolorowe akcesoria do włosów czy ciekawe skarpetki 😉 Styl sportowy można urozmaicić naprawdę wieloma akcesoriami. Warto tez zwrócić uwagę na włosy. Zwykle ze stylem sportowym kojarzy nam się krótka fryzurka, ale można tez spiąć ogon czy zebrać włosy w ciekawe warkocze 😉 Do tego delikatny makijaż no makeup i gotowe.

dodatki w stylu sportowym
Fot. Pinterest

Inspiracje i przykłady stylizacji  w stylu sportowym

Na wybiegach ze stylem czysto sportowym raczej się nie spotkasz (no chyba, że mówimy o markach typowo sportowych), ale warto podpatrywać amerykańskich projektantów, którzy właśnie stawiają na wygodę. Ja zwykle polecam Ralpha Laurena, Michaela Korsa czy Calvina Kleina. A jeśli chcesz poobserwować kogoś interesującego, kto często prezentuje się w stylu sportowym (lub w mieszance stylu sportowego i….dowolnego ;)) popatrz na profile instagramowe  Leandry Cohen, Hayle Baldwin i Pernille Teisbaek.

inspiracje i przykłady stylizacji w stylu sportowym
Fot. Pinterest

Close Menu